Jak często odwiedzać groomera? - Studio 4DOGS

Piękna i długa sierść Twojego pupila to powód do dumy. Jednak musisz pamiętać, że niektóre rasy wymagają wizyty u groomera. Kiedy i jak często odwiedzać psiego fryzjera?

Po co iść z psem do groomera?

Grooming to nic innego jak szereg zabiegów pielęgnacyjnych, które psi fryzjer wykonuje z użyciem specjalistycznych narzędzi i przyrządów. Należą do nich: grzebienie, trymery, szczotki, obcinacze do paznokci, wanna na podnośniku. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze odpowiednie preparaty do pielęgnacji psiego futerka. Oczywiście środki dobieram w zależności od rodzaju sierści.

Kompleksowy zabieg pielęgnacyjny obejmuje: kąpiel czesanie, strzyżenie, trymowanie, usuwanie podszerstka, stylizację psich fryzur, przycinanie pazurów, czyszczenie uszu i oczu, mycie zębów, czyszczenie gruczołów.

W zakres usług groomerskich wchodzą także kąpiele lecznicze, relaksacyjne oraz przygotowanie do wystaw.

U psiego fryzjera wykonasz zabiegi upiększające. Musisz jednak wiedzieć, że mają one nie tylko znaczenie dla wyglądu pupila, ale także dla jego zdrowia. Dbanie o psa nie powinno ograniczać się wyłącznie do afiszowania się z jego rasą. Pies to Twój przyjaciel, więc musi być czysty i wypielęgnowany. Wchodzące do oczu włosy nie mogą mu przeszkadzać.

Kiedy strzyc i trymować psa?

Jeśli myślisz, że strzyże się tylko psy długowłose, jesteś w błędzie. Krótka sierść również wymaga pielęgnacji. Właściciele takich ras jak jamniki i buldogi francuskie powinni pomyśleć nie o regularnym dbaniu o sierść pupila. Jeśli przyjdziesz do mojego salonu, będziesz mieć gwarancję profesjonalnie wykonanej usługi.

Pewnie zadajesz sobie pytanie, jak często trymować psa? Warto to robić regularnie co około 2-3 miesiące. Sprawię, że trymowanie będzie kojarzyło się psu z czymś przyjemnym, Twój pupil absolutnie nie będzie zestresowany.

Rasy długowłose strzygę nożyczkami. Od tego typu usług zależy nie tylko to, jak pies będzie się prezentował, ale także jak będzie się czuł. Wiedz, że zaniedbane i zanieczyszczone włosie gromadzi kurz i zanieczyszczenia, które mogą być przyczyną wielu infekcji. Sierść psa powinna mieć odpowiednią długość. Zawsze dbam o to, aby chroniła zwierzę przed przegrzaniem w czasie upałów. Regularnych wizyt u fryzjera wymagają takie rasy jak: nowofundlandy, shih-tzu, pudle, terriery, maltańczyki, setery irlandzkie.

Groomer powinien stać się przyjacielem Twojego psa. Zwłaszcza jeśli Twój pupil ma długi włos. Wtedy zapraszam do siebie nawet kilka razy w roku. Oczywiście częstszych wizyt będą wymagały psy wystawowe. W takim przypadku fryzura musi spełniać określone kryteria. Groomer ma pełne ręce roboty głównie latem, kiedy pies może ulec przegrzaniu. I nie chodzi tu tylko o wygodę rasowych psów, ale także o komfort zwykłych kundelków. Odpowiednia pielęgnacja sierści sprawi, że Twój pupil lepiej zniesie wysoką temperaturę.

Odwiedź mnie także wtedy, kiedy chcesz zadbać o swojego psa, a jego sierść akurat wymaga specjalnych kosmetyków. Może on borykać się z alergią lub po prostu mieć skołtunioną sierść. W każdym z tych wypadków groomer jest wskazany.

Opanowany groomer to podstawa!

Wizyta w salonie psiej piękności wzbudza w zwierzakach emocje. Zawsze chcę, by były one jak najbardziej pozytywne. Mimo że groomer powinien mieć podejście do zwierząt, jednak z doświadczenia i od klientów wiem, że nie zawsze tak się dzieje. Sama kocham wszystkie psy i do ich strzyżenia, trymowania i zabiegów pielęgnacyjnych podchodzę z dużym wyczuciem. Uważam, że pierwsza wizyta jest dla psów bardzo stresująca, dlatego zachęcam do wizyty zapoznawczej. Po prostu przyprowadź psa, żeby mógł rozpoznać teren. Jeśli pozwolisz mu "obwąchać moje kąty", na pewno za drugim razem poczuje się o wiele pewniej. Poinformuj mnie o alergiach i chorobach skórnych swojego pupila, tak dobiorę kosmetyki, aby nie wywołać podrażnień.

Nie bez przyczyny mój salon groomerski zlokalizowany jest w parku. Chcę, aby Twój pupil miał trochę czasu na bieganie zarówno przed, jak i po wizycie.

Do pielęgnacji psów podchodzę z prawdziwą pasją.

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów