Jak dbać o sierść psa? - Studio 4DOGS

Skołtuniona? Matowa? Rozdwojona sierść psa? Odwiedź salon psiej piękności!

Futerko Twojego pupila nie służy tylko do ozdoby, ale chroni Twojego czworonożnego przyjaciela przed czynnikami zewnętrznymi. Pamiętaj, że dbać o psa, to także dbać o jego sierść tak, aby nie pojawiły się wspomniane kołtuny. Innych zabiegów wymagają jednak rasy szorstkowłose, a innych długowłose. Wszystko zależy tu od rodzaju sierści.

Pielęgnacja sierści psa w zależności od jej rodzaju

Zabiegi takie jak czyszczenie uszu czy obcinanie pazurów wykonuję niezależnie od danej rasy. Jednak każdy rodzaj psiej sierści wymaga innego podejścia i innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Pielęgnacja futerka psów szorstkowłosych

Sierść psów szorstkowłosych wymaga regularnego trymowania. Na czym ono polega? To po prostu usunięcie martwego, przerośniętego włosa. Gdyby ów włos pozostał w skórze, Twój pupil mógłby nabawić się alergii i podrażnień. Zatem pamiętaj, że psy ras szorstkowłosych powinny być trymowane.

Jak dbać o futerko psów długowłosych?

Do pielęgnacji sierści psów długowłosych należy podejść nieco inaczej. Tego rodzaju futerko wymaga strzyżenia i odpowiednich zabiegów. Jeśli włos jest długi i miękki, trzeba poświęcić trochę czasu, aby dokładnie go wyczesać. Czesanie, nawilżanie i odpowiednia dbałość o sierść dają doskonałe rezultaty - futerko jest miękkie i sprężyste. A jeśli ma tendencję do skręcania jak na przykład u pudli - ów skręt staje się bardziej widoczny.

Jak dbać o sierść psa, aby nie tworzyły się kołtuny?

Wiele osób odwiedza groomera, kiedy futerko ich pupili jest mocno skołtunione, matowe i rozdwojone. Wtedy jedynym wyjściem jest jego obcięcie. Jednak taka decyzja nie jest korzystna dla psa. Przede wszystkim nie ma on ochrony w postaci sierści, która spełnia swoją funkcję zarówno podczas mrozów, jak i upałów.

Aby nie tworzyły się kołtuny (co dotyczy sierści psów długowłosych) stosuj odpowiednie maski i odżywki. Nie tylko nawilżą i zregenerują futerko, ale także nadadzą mu poślizg. Dzięki temu długi włos nie będzie się plątał.

Równie ważne jak stosowanie masek jest czesanie. Warto to robić, używając specjalistycznych narzędzi. Przy większości sierści ras psów długowłosych sprawdzi się pudlówka. Futerko należy przeczesać pudlówką, a potem grzebieniem, aby sprawdzić, czy nie pozostały jeszcze kołtuny.

Cała prawda o pielęgnacji psiego futerka

Warto regularnie odwiedzać groomera. Pielęgnacja dobrej klasy kosmetykami, wyczesywanie, trymowanie i strzyżenie leżą w gestii psiego fryzjera. Oczywiście, możesz próbować osiągnąć dobry efekt w domowym zaciszu, ale czy sam przystrzyżesz psa tak, aby prezentował się nienagannie?

Dobieram szampony i odżywki nie tylko do rodzaju futerka, ale także w zależności od stanu skóry. Wiele psów ma alergie i podrażnienia, które staram się wyeliminować. Odżywka w pielęgnacji sierści nie jest koniecznością, jednak znacznie ułatwia rozczesywanie.

Lśniący i miękki włos psa - zasługa zdrowej diety

To, że obserwujesz u swojego psa wypadanie włosów może być skutkiem złej diety. Zatem zanim zabierzesz za skracanie długości włosów swojego pupila, przyjrzyj się zawartości jego miski. Często okazuje się, że zwierzętom brakuje makro- i mikroelementów. Uzupełnisz je dodając do pożywienia oliwę z oliwek, jajko, tran. Jednak najpierw upewnij się, że Twój pies nie ma alergii na któryś z tych składników.

Pielęgnacja psiego futerka przez cały rok

Właściciele psów ras długowłosych powinni odwiedzać salon groomera raz w miesiącu. Jeśli Twój pupil ma włosy krótkie i sztywne, możesz to robić rzadziej. O futerko swojego czworonożnego przyjaciela dbaj przez cały rok. Błędem jest przekonanie, że latem należy psa ostrzyc krótko, aby się nie przegrzał. Właśnie zbyt krótkie strzyżenie (lub golenie) jest niewskazane. Podczas ciepłych miesięcy regularnie wyczesuj włosie psa. Umorusane w kałużach, trawie i błocie nie prezentuje się dobrze.

Z kolei zimą futerko Twojego pupila wymaga częstszych kąpieli i codziennego wyczesywania. Pamiętaj o tych czynnościach.

Zdrowa sierść Twojego pupila to także zdrowa skóra. Nie doprowadzaj do sytuacji, kiedy futerko jest tak zaniedbane, że trzeba je tylko zgolić. Narazisz swojego ulubieńca na niekorzystne czynniki atmosferyczne i sprawisz, że poczuje się źle w ... swojej skórze.

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów