Jak przygotować psa do wizyty u groomera? - Studio 4DOGS

Nie oszukujmy się, dla psa pierwsza wizyta w salonie groomerskim jest dość stresującym wydarzeniem. Co musisz wiedzieć, zanim zabierzesz swojego pupila do psiego fryzjera?

Pierwsza wizyta w salonie groomerskim - jak przygotować psa?

Aby Twój pupil cierpliwie zniósł wszelkie zabiegi pielęgnacyjne u psiego fryzjera, musisz przyzwyczaić go do dotyku. Tak naprawdę pierwszej wizyty nie ma się co obawiać. Jestem doświadczona groomerką, która ma niewyczerpane pokłady empatii i cierpliwości. Niemniej jednak, aby obniżyć poziom stresu swojego psa, powinieneś przygotować go do czynności pielęgnacyjnych. Od czego zacząć?

Dotyk

Przyzwyczajaj pupila do dotyku. Wykorzystaj moment, kiedy zmęczony po spacerze drzemie spokojnie na Twoich kolanach lub na kanapie. Pogłaszcz go i zacznij delikatnie uciskać w różnych miejscach. Uważaj, dotyk naprawdę musi być delikatny. Wiem, że pies ma do Ciebie zaufanie, jednak gdy coś mu się nie spodoba, nie omieszka tego zademonstrować.

Zaglądanie do uszu i pyszczka

Zajrzyj psu do uszu i do pyszczka. Lekko naciśnij opuszkę i wysuń pazurki. Groomer często tak robi podczas ich obcinania. Kiedy Twój pies bez przeszkód poddaje się tym czynnościom, poproś kogoś znajomego, aby to przećwiczył z Twoim czworonogiem.

Czesanie

To jednak nie wszystko. Musisz jeszcze przyzwyczaić swojego psa do zabiegów pielęgnacyjnych takich jak czesanie i szczotkowanie. To konieczne, jeśli nie chcesz, aby na jego sierści z czasem pojawiły się dredy. Od razu zwalczaj wszelkie próby gryzienia szczotki. Nie pozwól także swojemu czworonogowi zeskoczyć ze stołu - to może być dla niego bardzo niebezpieczne.
Każda czynność, która została przez Twojego psa przyjęta ze spokojem, powinna zostać nagrodzona. Nie szczędź dobrego słowa i smakołyków. Im lepiej Twój pupil zniesie takie próby, tym lepiej zachowa się w salonie u groomera.

Wizyty u fryzjera? Tak, pies też tego potrzebuje!

Nie odkładaj wizyty w salonie groomerskim na później. Twój pies także potrzebuje zabiegów pielęgnacyjnych. Niektóre osoby traktują wizytę u groomera jako fanaberię. Jeśli jednak kochasz swojego psa i chcesz o niego właściwie zadbać, musisz liczyć się z tym, że potrzebuje on regularnego czesania, czyszczenia, a czasem nawet trymowania. Niektóre rasy psów wymagają regularnego strzyżenia, ponieważ w przeciwnym razie ich sierść ulega skołtunieniu i splątaniu. Rasy posiadające grubą warstwę podszerstka trzeba trymować, czyli usuwać martwy włos. Gdy się tego nie robi, u psów mogą się pojawić problemy skórne.

Twój pies zasługuje na to, co najlepsze. Nie traktuj wizyty u groomera jako niepotrzebnego wydatku, ale raczej jako inwestycję w zdrowie i dobry wygląd czworonoga.

Jak oswoić psa z groomerem?

Każdy właściciel psa wie, jak trudno nieraz oswoić psa z obcymi ludźmi. Oczywiście najlepiej to robić, kiedy jeszcze masz w domu szczeniaczka. Przyzwyczajanie do pielęgnacji to jedno, natomiast zostawianie z nieznajomymi - drugie. Twój pies może nie zareagować dobrze podczas pierwszej wizyty w salonie psiej piękności. Co możesz zrobić?

Wizyta zapoznawcza

Odwiedź mnie jeszcze przed zabiegiem. Postaram się zaskarbić zaufanie Twojego czworonoga. Zawsze podkreślam, jak ważna jest wizyta zapoznawcza, aby pies przestał się bać i miał poczucie, że nie stanie mu się krzywda. Jeśli Twój pies jest bardzo lękliwy, przyjdź do mnie, kiedy akurat nie ma w salonie żadnych innych zwierząt.

Pierwsza wizyta

Wiele psów obawia się już samego widoku stołu, ponieważ kojarzy im się z weterynarzem. Dlatego jako pierwszy zabieg proponuje wykonanie czegoś prostego, na przykład przycięcie pazurów. Oczywiście cały czas będziesz obok swojego psa, więc będzie miał poczucie bezpieczeństwa.

Karmienie

Krótko przed wizytą w salonie u groomera nie karm swojego psa. Pielęgnacja i czesanie wiążą się ze stresem, więc może przytrafić się przykra sytuacja. Oszczędź tego swojemu pupilowi.

Spacer

Mój salon zlokalizowany jest przy parku. Twój pupil, zanim do mnie przyjdzie, może się spokojnie wybiegać i wyszaleć. To sprawi, że trochę straci bojowego ducha i przy okazji nie będzie tak bardzo się stresował.

Teraz już wiesz, jak przygotować psa do wizyty u mnie w salonie. W razie czego służę radą i pomocą.

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów