Czy można strzyc psa bardzo krótko, kiedy są upały? - Studio 4DOGS

Gdy żar leje się z nieba, strzyżenie psa nie zawsze jest wskazanym zabiegiem. Zanim zgolisz swojemu pupilowi futerko, lepiej się zastanów.

Nie wszystkie rasy psów można strzyc bardzo krótko - wiele zależy tu od sierści, od tego, czy jest jedno-, czy dwuwarstwowa. Kiedy zatem zamarzysz o modnej fryzurce dla swojego ulubieńca, najpierw zapytaj specjalistę (czyli mnie), czy będzie to dla niego korzystne.

A jeśli już bardzo chcesz ostrzyc psa, wybierz rozwiązanie, które nie wyrządzi mu szkody. Podyskutujemy, doradzę i sprawdzę stan sierści Twojego pupila. A teraz zapraszam Cię do lektury.

Kiedy strzyżenie psów nie jest wskazane?

Sierść psa jest dla niego izolacją - chroni go przed nadmiernym przegrzaniem i czynnikami atmosferycznymi. Są rasy psów, które mają podwójną okrywę włosową (czyli podszerstek) i takie bez podszerstka, jedynie z włosem okrywowym. Do ras psów z podszerstkiem zaliczymy między innymi:

-owczarki niemieckie,
-malamuty,
-husky.


Jeśli chodzi o wymienione rasy, strzyżenie jest absolutnie niewskazane. Nieodpowiednią fryzurą możesz tylko zaszkodzić swojemu pupilowi. Większe pole do popisu, jeśli chodzi o modny wygląd mają rasy psów bez podszerstka. Zaliczymy do nich na przykład:
-yorkshire terriery,
-shih-tzu,
- -maltańczyki,
-chińskie grzywacze długowłose.

Rasy te w naturalny sposób regulują temperaturę ciała, co jest możliwe dzięki warstwie izolującej.

Jakie są funkcje psiej sierści?

Wielu osobom wydaje się, że latem psu jest za gorąco. Tymczasem sierść spełnia różne ważne funkcje. Przede wszystkim chroni organizm Twojego ulubieńca. Zimą nie pozwala mu się nadmiernie wychłodzić, a ciepłą porą - przegrzać. Zatem, zanim zapragniesz zgolić psu sierść, zastanów się, czy nie wyrządzisz mu dużej szkody.

Jak ostrzyc psa podczas upałów?

W przypadku psów bez podszerstka możesz ostrzyc swojego pupila, ale pamiętaj o tym, aby zostawić mu minimalny włos o długości 7 mm. Nie bez znaczenia jest tu jednak rodzaj szaty. Im jest ona bardziej gęsta, tym strzyżenie może być krótsze. I odwrotnie - im futerko jest cieńsze i delikatniejsze, tym powinno być dłuższe.

Już wiesz, że strzyżenie psa o podwójnej sierści jest niewskazane. Co zatem możesz zrobić latem dla swojego pupila? Musisz wiedzieć, że podczas cieplejszych pór roku gubi on podszerstek i pozostaje mu tylko włos okrywowy, który go dobrze izoluje. Możesz go zatem delikatnie strzyc, zwłaszcza pod pachami i na brzuchu. Najważniejsze jest tutaj trymowanie, czyli odpowiednie wyczesywanie podszerstka (warstwy, która latem szczególnie "grzeje").

Psy i ich futerko, czyli dlaczego latem warto zrezygnować z krótkiego strzyżenia?

Sierść jest dla psa tym, czym dla nas ubranie. Nie zawsze zatem pomysł strzyżenia jest tym właściwym. O czym należy pamiętać, zanim sięgniesz po maszynkę do golenia? Jest kilka powodów, dla których psy nie powinny być strzyżone zbyt krótko. Pamiętaj, że kiedy sierść odrasta, jako pierwszy pojawia się podszerstek. Miesza się on z włosem okrywowym, przez co grzeje psa.

Z kolei, kiedy odrasta włos okrywowy, zmienia się jego struktura - staje się kręcony. Blokuje to wymianę powietrza, ponieważ podszerstek akumuluje ciepło.

Czy wiesz, że skóra Twojego pupila jest bardzo jasna? Tym samym jest mocno wrażliwa na promieniowanie UV. Sierść spełnia tu więc funkcje ochronne.

Jak dbać o psa latem?

Latem Twój pupil jest jeszcze bardziej narażony na wysokie temperatury niż Ty. Jeśli jesteś właścicielem psa o fryzurze w stylu azjatyckim (krótki włos na grzbiecie i dłuższy na łapkach), załóż swojemu ulubieńcowi przewiewną koszulkę lub kamizelkę schładzającą.

Staraj się wyprowadzać swojego psa na spacery w godzinach, kiedy nie jest aż tak gorąco (do 11 w południe i po 18 wieczorem). W miarę możliwości wybieraj miejsca, gdzie jest sporo cienia. Skóra Twojego czworonożnego przyjaciela będzie wtedy mniej narażona na poparzenia słoneczne.

Absolutnie nie decyduj się na fryzurę, która całkowicie odsłoni psu skórę. Musisz pozostawić na niej przynajmniej krótkie włosy. Małe rasy psów przegrzewają się o wiele bardziej niż duże. Uważaj zatem, aby Twój pupil nie dostał udaru (tak, psu także może się to przytrafić).

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów