Czy zostawić psa samego u groomera na czas wizyty? - Studio 4DOGS

Jako doświadczona psia fryzjerka wiem, jakie masz dylematy. Na pewno boisz się zostawić swojego pupila samego w salonie na czas wizyty. Zwierzę nie jest szczęśliwe z takiego obrotu sprawy, a Ty - przeżywasz stres. Jak sobie z tym poradzić? Rzetelnie wyjaśniam.

Wizyta u groomera - pies zostaje sam czy z właścicielem?

Pies to istota bardzo emocjonalna i silnie związana ze swoim właścicielem. Wizyta w salonie groomerskim w celu wykonania zabiegów pielęgnacyjnych zawsze owocuje stresem. Doskonale to rozumiem. Jednak wszystkie osoby, które obawiają się o emocje swojego pupila, uspokajam: obecność właściciela nie jest koniecznością, a wręcz może mieć negatywny wpływ na przebieg spotkania.

Wizyta u groomera to dla psa nowość, zatem nie ma się co dziwić, że większość pupili reaguje na nią wręcz histerycznie. Czego może się obawiać Twój pies? Oczywiście tego, że go zostawisz i już nigdy po niego nie przyjdziesz.
Z drugiej jednaki strony z obecności właściciela u psiego fryzjera mogą wyniknąć same kłopoty. I dla Twojego czworonożnego przyjaciela i dla groomera.

Kiedy nie zostawiać psa samego u groomera?

Oczywiście większość psów lepiej lub gorzej zniesie chwilowe rozstanie z właścicielem. Istnieją jednak przypadki, kiedy powinieneś być obecny w salonie. Jeśli Twój czworonożny przyjaciel cierpi na lęk separacyjny lub ma epilepsję, Twoja obecność będzie konieczna. Warto zostać w salonie także wtedy, gdy Twój pies jest nadpobudliwy i wiesz, że nad nim nie zapanujesz.

Twoje zachowanie także nie jest tu bez znaczenia. Jeśli potrafisz ignorować smętne spojrzenie swojego psa podczas kąpieli czy strzyżenia, także możesz zostać. Jednak lojalnie uprzedzam: niewielu właścicieli umie wytrwać. Warto sobie powiedzieć, że wizyta u groomera jest dla dobra Twojego psa.

Pies u groomera, czyli czego należy się spodziewać?

Pies to stworzenie nieprzewidywalne, jednak nad jego zachowaniem można zapanować. Wizyta w salonie groomerskim nie jest dla Twojego pupila codziennością, a wręcz wytrąca go z rutyny. Co może się stać, kiedy Twój pies panicznie boi się wszelkich zabiegów i nagle zobaczy, że jesteś w zasięgu wzroku? Będzie traktował Cię jako deskę ratunkową, czyli prawdopodobnie będzie chciał wyrwać się do Ciebie i sprawić, że uwolnisz go z "opresji". Jak w takiej sytuacji groomer ma sobie poradzić z Twoim pupilem? Oczywiście jest to możliwe, jednak wizyta będzie trwała o wiele dłużej, a Twój pies będzie bardziej zestresowany. A to sprawi, że niechętnie odwiedzi groomera następnym razem.

Pamiętaj, że groomer ma doświadczenie w swoim zawodzie, a ponadto kocha zwierzęta i nigdy by ich nie skrzywdził. Wykonuję swoje obowiązki jak najlepiej i staram się, aby efekt był zadowalający i dla Ciebie i dla Twojego pupila. To, czy pies czuje się u mnie komfortowo, jest dla mnie bardzo ważne.

Zanim rozpocznę pracę, przygotowuję stanowisko i zabezpieczam zwierzę.

Pierwsza wizyta u groomera - jak przygotować do niej psa?

Pierwsza wizyta u groomera różni się od pozostałych. Wiele zależy tu od Ciebie i tego, abyś zbudował właściwe nastawienie swojego psa do zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu Twój pupil przyzwyczai się do wizyt u psiego fryzjera.

Już w domu możesz zacząć czesać sierść swojego pupila. Rób to, trzymając go na kolanach, tak, aby wszelkie zabiegi kojarzyły mu się z czymś miłym. Oczywiście nie trzeba wspominać, że taka pieszczota pogłębia relacje z właścicielem.

Kiedy przyjdziesz do mojego salonu, pozwól swojemu psu obwąchać wszystkie kąty. Chętnie poznam Twojego pupila - powiem mu coś miłego do ucha, poczęstuję smakołykiem. Takie podejście do psa sprawi, że nabierze do mnie zaufania. Oczywiście za pierwszym razem najlepiej nie wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych - to spotkanie ma być zapoznawcze.

Mój salon jest zlokalizowany w pobliżu parku, więc Twój pupil będzie miał okazję się wybiegać. To odrobinę rozładuje jego stres i ... trochę go zmęczy. To ostatnie jest nawet wskazane - będzie miał mniej energii i nie będzie aż tak bardzo dokazywać.

Polecam, aby dopiero wtedy zostawić psa w salonie, kiedy poczuje się w nim komfortowo.

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów