Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonywać u psa rasy mops? Studio 4DOGS

Mały, puchaty i zabawny. Taki właśnie jest mops. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że psy rasy mops to urodzeni arystokraci. Ich rodowód wywodzi się z Dalekiego Wschodu, prawdopodobnie z Chin. Zwierzę cenili dawni królowie — Stanisław August, Maria Antonina, a także Józefina Bonaparte. Obecnie z mopsami często widuje się celebrytów i aktorów.

Jeśli jesteś właścicielem mopsa, może Ci się wydawać, że Twój czworonożny przyjaciel nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku psów z fałdami skóry, to właśnie ich pielęgnacja jest najtrudniejsza. Podpowiem Ci, jakie zabiegi wykonywać u tej rasy psa, aby jego sierść, lśniła, a Twój ulubieniec był zadbany.

Psy rasy mops — małe, ale za to o mocnej budowie

Wygląd mopsa nie zmienił się przez lata, jednak nie dziwi to, ponieważ rasy tej się nie krzyżuje. Jak zatem wygląda mops? Krótka sierść, kwadratowa sylwetka i zwarta, mocna budowa — to cechy wyróżniające mopsa. W kłębie pies osiąga około 30-35 cm, natomiast suczka - 20-25 cm. Waga to około 7 kilogramów. Charakterystyczna dla rasy psa mops jest duża, ale proporcjonalna do tułowia głowa. Trudno nie zakochać się w pyszczku mopsa, który jest krótki i pokryty licznymi fałdami oraz zmarszczkami. Uszy mopsa są małe i zwisające, natomiast oczy okrągłe i błyszczące (przypominają nieco guziki). Sierść, mopsa, jak już wiesz, jest krótka, miękka i delikatna. Jej umaszczenie może być srebrzyste, brzoskwiniowe, płowe lub czarne.

Jaki jest charakter mopsa?

Czuły, wierny i kochający — to cały mops. Jeśli jednak nie poświęcisz mu odpowiedniej ilości uwagi, na pewno się o nią upomni. Mopsy bardzo wrażliwe, lubią także czuć, że są kochane. Na odrzucenie ze strony właściciela mogą nawet zareagować depresją. Mopsy są psami rodzinnymi — uwielbiają dzieci, dobrze też dogadują się z innymi zwierzętami domowymi. Zatem jeśli decydujesz się na mopsa, nie licz na jego instynkt drapieżnika. Próżno go szukać u tej rasy.

Jak pielęgnować mopsa?

Mopsy nie wymagają strzyżenia, a jedynie trymowania. Jednak nie licz na to, że zabieg mocno ograniczy wypadanie psiego futerka. Dlaczego tak się dzieje? W przypadku rodzaju sierści, jaką posiada mops, na jej linienie mają wpływ temperatura, długość dnia i natężenie światła dziennego. Im więcej światła i wyższa temperatura, tym linienie jest większe. Pamiętaj, że mopsy mają podszerstek, więc będą gubić włos o wiele dłużej i intensywniej niż inne rasy.

Fałdy skórne u mopsa a właściwa higiena

Mopsy zaliczają się do psów posiadających liczne fałdy skórne. W przypadku każdego psa, którego zdobią fałdy skórne, konieczna jest właściwa pielęgnacja. Przede wszystkim skóra źle wentylowana, przysparza wielu kłopotów. Kiedy wrócisz ze swoim pupilem ze spaceru, przemyj i osusz fałdy ręcznikiem, a następnie użyj zasypki przeciwzapalnej.

Szczotkowanie sierści mopsa

O szczotkowaniu sierści mopsa nie możesz zapomnieć. Regularnie szczotkując futerko swojego ulubieńca, wyczesujesz martwy włos. Tylko używaj szczotki z naturalnego włosia, o równej i gęstej szczecinie. Równie dobrze sprawdzi się szczotka gumowa, jednak tylko ta o miękkich i przylegających do skóry ząbkach. Zanim zaczniesz szczotkować swojego pupila, sięgnij po odżywkę. Najlepiej jeśli zawiera ona naturalne olejki, które nawilżają suche, łamliwe i matowe futerko mopsa.

Kąpiele psów rasy mops

Mopsy nie wymagają częstych kąpieli. Swojego psa możesz wykąpać raz na pół roku. Zbyt częste kąpiele psiego futerka, mogą spowodować liczne problemy dermatologiczne, na które ta rasa jest dość często narażona. W moim salonie groomerskim stosuję specjalistyczne preparaty dostosowane do futerka Twojego pupila. Dzięki nim będzie ono lśniące, miękkie i gładkie. A dodatkowo sierść Twojego ulubieńca przestanie wypadać z tak dużą częstotliwością.

Pielęgnacja oczu psa - mops

Mopsy mają tendencję do zatykania kanalików łzowych, dlatego pielęgnacja ich oczu jest niezwykle ważna. Wystarczy jednak przemywać je jałowym roztworem soli fizjologicznej. Jeśli jednak zauważysz, że wydzielina z oczu Twojego pupila zmieniła się na białą lub żółtą, zwróć się do lekarza weterynarii. Musisz wiedzieć, że mopsy są narażone na choroby oczu, takie jak zespół suchego oka, owrzodzenia rogówki, podwójne rzęsy.

STendencja do odkładania się kamienia nazębnego — charakterystyczna dla mopsa

Podczas codziennej pielęgnacji psa, zwróć uwagę na jego uzębienie. Już od najwcześniejszych lat dawaj mu specjalne gryzaki dentystyczne. Kamień nazębny prowadzi do wielu chorób, dlatego czasem konieczne jest jego ściąganie. Aby jednak temu zapobiec, stosuj preparaty przeznaczone do higieny jamy ustnej Twojego czworonoga — pasty lub żele.

Nie zapominaj o uszach swojego ulubieńca. Mopsy mają tendencję do zapalenia przewodów słuchowych. Aby do tego nie dopuścić, przemywaj uszy swojego pupila specjalnym preparatem przeznaczonym do tego rodzaju higieny.

Wiesz już jak zadbać o swojego ulubieńca. Regularne wizyty w moim salonie na pewno Ci w tym pomogą. Rasa, jaką jest mops, jest dość specyficzna, więc zanim się na nią zdecydujesz, dokładnie przemyśl, czy jesteś w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom, jakie się z nią wiążą. Mopsy nie znoszą samotności — kiedy przybywają zbyt długo same, mogą nabawić się lęku separacyjnego. Zatem wybieraj świadomie, a gdy już jesteś właścicielem najbardziej uroczego mopsa pod słońcem, po prostu dbaj o niego i kochaj go.

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów