Jak pielęgnować sierść psów ras długowłosych? - Studio 4DOGS

Zdecydowałeś się na psa rasy długowłosej? Świetnie! Tylko czy wiesz, jak go odpowiednio pielęgnować? Dzięki moim poradom i zabiegom futerko Twojego pupila zawsze będzie bez zarzutu.

Jak pielęgnować sierść psów ras długowłosych?

Czy pamiętasz zachwycającego Collie z filmu „Lassie, wróć!"? Musisz przyznać, że ten owczarek szkocki długowłosy robił wrażenie. Piękny pies o długiej, wyczesanej sierści to marzenie wielu właścicieli czworonogów. Niestety, długa sierść, choć widowiskowa, jest trudna w pielęgnacji. Aby Twój pupil robił wrażenie na przechodniach, musisz poświęcić jego futerku trochę czasu. Gwarantuję Ci jednak, że nie będzie to czas stracony. Szybko zobaczysz efekty swojej pracy.

Oczywiście, warto raz na jakiś czas przyjść do mnie i poddać swojego ulubieńca strzyżeniu, kąpieli oraz innym zabiegom. Jestem ekspertką od psiej sierści. Nie tylko zadbam o Twojego czworonożnego przyjaciela, ale sprawię, że jego włos będzie zdrowy i lśniący.

Psy długowłose — ich sierść wymaga regularnej pielęgnacji

Psy o długiej sierści wymagają znacznie większej uwagi niż psy krótko- i szorstkowłose. Pielęgnacja psów długowłosych jest też o wiele bardziej złożona (co nie oznacza, że skomplikowana). Po prostu pamiętaj, że długowłose futerko trzeba regularnie strzyc i czesać. Jeśli zaniedbasz którejś z tych czynności, włos Twojego pupila może się skołtunić. Wtedy wycięcie sfilcowanych fragmentów sierści stanie się koniecznością. A tego chcemy przecież uniknąć.

Długa sierść psa to nie tylko gładkie futerko

Długowłose psy mogą mieć różnego rodzaju futerko, niekoniecznie gładkie i lejące. Włosy psów długowłosych dzielą się na kręcone, proste, gładkie, falujące i wełniste. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze rasy psów, które mogą być duże i małe. I tak na przykład wśród dużych czworonogów o długim futerku wyróżniamy:
owczarka niemieckiego z obfitym podszerstkiem,
golden retreivera,
charta afgańskiego,


Natomiast rasy małe i średnie to:
cocker-spaniel,
yorkshire terrier,
shih-tzu,
jamnik długowłosy.

Jak wygląda pielęgnacja sierści psa o długim włosie?

Już wiesz, że w pielęgnacji psiej sierści konieczna jest systematyczność. Czesanie przynajmniej raz w tygodniu to Twój obowiązek (chociaż psy długowłose można czesać nawet codziennie). A dlaczego długą sierść warto wyczesywać? Ponieważ regularna pielęgnacja sierści poprawia ukrwienie skóry i wspomaga wzrost zdrowego, silnego futerka. Przez czesanie pozbawiasz psa martwych włosów, zapobiegasz zalęganiu się pcheł, kleszczy, roztoczy i innych nieprzyjaciół lubujących się w sierści Twojego ulubieńca. W końcu dbając o swojego pupila, nie narażasz go na swędzenie, pieczenie i szczypanie, co w przypadku kołtunów mogłoby prowadzić do tych dolegliwości.

Czesanie i kąpiel psa z długą sierścią

Czesanie długowłosego psa to jedno, ale ważne jest również strzyżenie. Kiedy strzygę psy długowłose skupiam się na okolicy oczu. Wiem, że pielęgnacja psiej sierści to nie wszystko. Zbyt długie futerko wchodzi czworonogowi do oczu, co w skrajnych przypadkach może nawet prowadzić do uszkodzenia rogówki.

Kąpiel psa długowłosego to także konieczność. Warto ją przeprowadzać przynajmniej raz na kilka tygodni. Tylko pamiętaj — najpierw czesanie, potem kąpiel. W przypadku ras długowłosych śnieg i deszcz nie są sprzymierzeńcami ich futerka. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji sierści jesteś w stanie zapobiec ewentualnemu skołtunieniu czy „zlepieniu” włosa. Tylko zanim zaczniesz rozczesywać sierść psa, nie zapomnij zwilżyć jej odżywką. Oczywiście czeszesz pupila zgodnie z kierunkiem wzrostu sierści.

Psia sierść o długim włosie — jakich narzędzi wymaga?

Psią sierść z długim włosem najlepiej czesać grzebieniem (lub dwoma grzebieniami) o węższych lub szerzej rozstawionych zębach. Unikniesz wtedy sfilcowania futerka i nie umknie Ci żaden kołtun. Dzięki dobrze dobranemu grzebieniowi dotrzesz do samej skóry psa. Kolejnym narzędziem jest szczotka. Możesz wybrać model z metalowymi kolcami lub z naturalnego włosia. Szczotki zakończone metalowymi kuleczkami nie spełnią swojej funkcji.

Bez trymera ani rusz. Jest on niezbędny w okresach takich jak linienie psa, ale sprawdzi się także u czworonogów z podszerstkiem. Filcak to także przydatne narzędzie do usuwania sfilcowanego futerka. Oczywiście nie rekomenduję, aby go nadużywać.

O psią sierść dbaj cały rok. Kiedy pojawi się kołtun, nie sięgaj po nożyczki, bo możesz wyrządzić swojemu pupilowi więcej szkody niż pożytku. Przycinaj jedynie włoski między opuszkami, wokół łapek, pyska, uszu czy głowy.

Skołtuniona, sfilcowana i zlepiona sierść nie dodaje uroku Twojemu pupilowi. Futerko długowłosego ulubieńca wymaga szczególnej pielęgnacji. Wszelkie zabiegi potraktuj jako inwestycję nie tylko w urodę, ale i zdrowie Twojego psa.

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów