Jak wygląda wizyta psa u groomera? - Studio 4DOGS

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda wizyta w salonie groomerskim? Oczywiście Ty tylko przyprowadzasz psa, a ja zajmuję się całą resztą. Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych strzygę i trymuję czworonożnych przyjaciół. Jeśli obawiasz się zostawić u mnie swojego pupila, bądź spokojny - jest w dobrych rękach!

Powitanie, czyli pierwszy etap wizyty u groomera

Psi fryzjer, jak już pewnie wiesz, wykonuje zabiegi pielęgnacyjne, strzyże i trymuje psa. To jednak nie wszystko - bez odpowiedniego podejścia do zwierząt nic nie zdziała. Jestem doświadczoną groomerką i doskonale znam psie nawyki, charaktery i... humory. Tak, Twój pies także może mieć gorszy nastrój.

Pierwsza wizyta u psiego fryzjera jest zawsze wizytą zapoznawczą. Twój pupil musi obwąchać nowe miejsce, a przede wszystkim oswoić się ze mną. Przywitam go spokojnym tonem, z czułością podrapię za uchem i poczęstuję smakołykiem. Pierwsza wizyta to dla psa ogromny stres - przede wszystkim jest w nowym miejscu, więc boi się o to, że jego właściciel go zostawi i już nigdy po niego nie wróci.

Profesjonalny groomer zna te wszystkie psie rozterki, dlatego pieskowi bardziej strachliwemu poświęca więcej czasu i czułości. Wszystko po to, aby go przekonać, że nic złego mu się nie stanie.

Podczas pierwszej wizyty w salonie dokładnie obejrzę futerko Twojego pupila i zobaczę, jakich zabiegów wymaga. Potem zapytam Cię, jakie strzyżenie chcesz wybrać dla swojego psa (oczywiście podpowiem także, jakie jest najlepsze dla konkretnej rasy).

Obcinanie pazurów i czyszczenie uszu - zabiegi przed kąpielą

Zanim wykąpię Twojego pupila, wyczyszczę mu uszy i obetnę pazurki (wszystko odbywa się na stole groomerskim). Właściciel psa może być obecny podczas tych zabiegów, ale nie jest to konieczne. Potem przychodzi pora na kąpiel. U doświadczonego groomera wizyta w salonie przebiega szybko i sprawnie (nawet w przypadku dużych psów).

Włożę Twojego psa do wanny i obficie poleję wodą, omijając wrażliwe okolice nosa. Następnie umyję go szamponem dostosowanym do rodzaju sierści i stanu skóry. Musisz wiedzieć, że groomer powinien dobrać kosmetyki pielęgnacyjne nie tylko do sierści, ale także do problemów skórnych zwierzęcia.

Kolejny etap to spłukiwanie i ponowne mycie szamponem. Jest to konieczne, aby dokładnie wyczyścić futerko ze wszystkich zabrudzeń. Kiedy uznam, że to konieczne, nałożę na sierść Twojego psa specjalną odżywkę. W czasie jej działania okryję Twojego pupila ręcznikiem, aby nie zmarzł. Po ostatnim spłukiwaniu przeniosę go na stół groomerski.

Jak ujarzmić psią sierść po kąpieli? Sprawdzone sposoby

Usługi groomera są kompleksowe - obejmują zabiegi pielęgnacji i strzyżenia. Zanim jednak przejdę do tego ostatniego etapu, wysuszę i rozczeszę futerko psa. Wiele psów boi się odgłosu suszarki, dlatego zakładam im na głowę specjalną opaskę wyciszającą.

Strumień powietrza kieruję pod odpowiednim kątem tak, aby rozczesywanie było łatwiejsze i ujawniły się ewentualne kołtuny. Rozczesując sierść nie tylko pozbywam się splatań, ale także formuję włos, aby strzyżenie dało jak najlepszy efekt.

Strzyżenie u psiego fryzjera dobrane do rasy psa

Różne rasy psów mają różną sierść. Dlatego podczas pierwszej wizyty groomer dokładnie ocenia futerko i jego stan. Każdy salon psiej piękności ma swoje metody obcinania, jednak profesjonalistę łatwo poznać. Po czym?
Po tym, jak obcina włos w poszczególnych częściach ciała zwierzęcia. Maszynki, których używam do w salonie mają zróżnicowane nasadki (inne do nóg, głowy, tułowia, brzuszka i ogonka). Kiedy już skończę pracę z maszynką, powstałe nierówności wyrównam nożyczkami.
Potrzebne są aż trzy ich rodzaje! Jeśli Twój pies nie ma alergii, wyperfumuję go specjalnymi perfumami (nie tylko Ty masz przecież prawo pachnieć).

I to już wszystko - Twój pupil jest wykąpany, wypielęgnowany i ostrzyżony. Tak przygotowany spokojnie na Ciebie czeka, aby móc z radością powitać Cię w drzwiach mojego salonu.

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów