Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonywać u psa rasy owczarek szwajcarski? Studio 4DOGS

Empatyczny, przyjacielski i zabawny — taki jest biały owczarek szwajcarski. Z nim nigdy nie będziesz się nudzić, choć to raczej ty musisz zadbać o to, aby Twojemu pupilowi nie brakło aktywności. Jego białe futerko wymaga intensywnej pielęgnacji, dlatego solidnie przyłóż się do tego, aby zadbać o jego sierść.

Biały owczarek szwajcarski — historia rasy

Historia rasy białego owczarka szwajcarskiego jest dość krótka, jako że psy te FCI oficjalnie uznało dopiero w 1997 roku. Jego przodkowie mieli wiele wspólnego z rasą owczarka niemieckiego. To właśnie wśród owczarków niemieckich w niektórych miotach pojawiały się czworonogi o białym umaszczeniu. Owczarki szwajcarskie to psy pasterskie, podobnie jak ich krewni — owczarki szkockie i wspominane — niemieckie. Białe owczarki szwajcarskie pierwotnie zachwyciły Amerykanów. To właśnie z USA, głównie z Kanady, trafiły do Szwajcarii. W naszym kraju biały owczarek szwajcarski został zarejestrowany w 2003 roku.

Charakter białego owczarka szwajcarskiego

Białe owczarki szwajcarski to psy rodzinne. Ich charakter sprawia, że są świetnymi stróżami, ale także poszukiwaczami osób zaginionych. Twój pupil zaakceptuje inne zwierzęta, jeśli te nie zakłócą jego ogniska domowego. Podobnie jak owczarki niemieckie, białe owczarki szwajcarskie uwielbiają stadny tryb życia. Oznacza to, że wszystkich członków rodziny traktują jednakowo. Doskonale dogaduje się z dziećmi, choć zabawy z najmłodszymi powinny odbywać się pod okiem dorosłych. Zastanawiasz się, jaki jeszcze jest owczarek szwajcarski? Charakter Twojego ulubieńca warto kształtować od małego. Jeśli zamierzasz zostawić go samego na dłuższy czas, warto go do tego przygotować. Pamiętaj, że Twój pupil nie lubi samotności — zbyt częste pozostawianie go w domu naraża go na lęk separacyjny. Twój ulubieniec wprost kocha aktywność! Dlatego zapewnij mu pod dostatkiem rozwijającej zabawy i psich sportów. Jaki trening będzie odpowiedni dla owczarka szwajcarskiego? Na pewno obedience, dogtrekking czy tropienie.

Ile kosztuje biały owczarek szwajcarski?

Hodowla ma tutaj kluczowe znaczenie. Aby kupić owczarka szwajcarskiego, musisz wydać przynajmniej 3000 złotych. Na tym jednak koszty związane z utrzymaniem białych owczarków się nie kończą. Żywienie, wizyty u weterynarzy i oczywiście u groomera to konieczność, jeśli chcesz, aby Twój czworonożny przyjaciel żył długo i zdrowo. A przy tym wszystkim jeszcze pięknie się prezentował. Jak wygląda żywienie? Białe owczarki szwajcarskie często dotyka dysplazja stawów biodrowych, jak również rozszerzenie i skręt żołądka. Zadbaj zatem o odpowiednią karmę, najlepiej bez zbóż, za to bogatą w białko.

Jak wygląda biały owczarek szwajcarski?

Biały owczarek szwajcarski to pies, który prezentuje się niezwykle dostojnie. W obrębie wzorca rasy wyróżniamy białe owczarki długowłose i krótkowłose. Waga i wzrost białych owczarków szwajcarskich sprawia, że rasa zalicza się do dużych. Samce mają zwykle od 58 do 66 centymetrów wysokości w kłębie. Samice są nieco mniejsze. Ich wzrost waha się między 53 a 61 centymetrami w kłębie. Psy ważą od 30 do 40 kilogramów, natomiast suki — od 25 do 35 kilogramów.

Owczarki szwajcarskie mają mocną budowę. Oczy rasy są migdałowe, o umiarkowanej wielkości (zwykle brązowe lub ciemnobrązowe). Uszy Twojego pupila są spiczaste i lekko zaokrąglone na końcach. Nos jest średniej wielkości — zwykle czarny. Lisi ogon sprawia, że te białe psy zwracają na siebie uwagę. Kończyny owczarków szwajcarskich nie są zbyt długie, za to dość mocne.

Jak pielęgnować sierść owczarków szwajcarskich?

Owczarki szwajcarskie mają gęsty podszerstek i gruby, prosty włos okrywowy. Zarówno owczarek szwajcarski krótkowłosy, jak i długowłosy nie wymagają zbyt skomplikowanej pielęgnacji. Jeśli chcesz, aby Twój dorosły pies zachwycal bujną i puszystą sierścią, do szczotkowania przyzwyczaja go od małego. Szczotkuj futerko swojego pupila przynajmniej 2 razy w tygodniu. Rozczesuj jego sierść metalową lub drucianą szczotką. Najpierw jednak spryskaj jego futerko odżywką po to, aby się nie elektryzowało.

Raz lub 2 razy na 3 miesiące wykąpię Twojego pupila w moim salonie. Użyję specjalnych kosmetyków przeznaczonych do białej sierści. Korzystam tylko z szamponów i odżywek renomowanych firm. Czy wiesz, że Twój ulubieniec nie wymaga strzyżenia? Wystarczy jedynie pamiętać o pielęgnacji białej sierści. Twojemu pupilowi przytnę pazurki, aby Twoje dywany i kanapy pozostały przez nie nietknięte.

Nie zapomnij, że owczarki szwajcarskie to psy aktywne. Zapewnij zatem swojemu czworonożnemu przyjacielowi dużo zabawy na świeżym powietrzu. Niech dokazuje razem z innymi psami i da upust swojej energii! Ten pies rodzinny zasługuje nie tylko na właściwą pielęgnację, ale także na moc miłości.

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów