Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonywać u psa rasy pekińczyk?- Studio 4DOGS

Pekińczyk wyglądem przypomina małego lwa. Ten dumny pies jest pełen wdzięku i godności. Jeśli Cię pokocha, to na całe życie. Na jego uczucie musisz sobie zasłużyć, jednak kiedy już się pojawi, zyskasz wiernego kompana i przyjaciela. Nie jest łatwo pielęgnować sierść pekińczyka. Aby zachwycał i czuł się komfortowo, potrzebuje specjalistycznych zabiegów. Pomogę Ci w pielęgnacji futerka Twojego pupila. Wyczeszę go, przystrzygę i obetnę mu pazury. Czy wiesz, że pekińczyk to pies cesarzy? To dlatego wymaga iście królewskiego podejścia.

Historia rasy — pekińczyk jako jeden z najstarszych psów na świecie

Pekińczyk to jedna z najstarszych ras psów, która najprawdopodobniej wywodzi się od azjatyckich wilków. Ojczyzną tych małych psów był Tybet. Ich historia wiąże się z legendą buddyjską. Według niej Budda otaczał się dużą ilością pekińczyków, które w chwilach niebezpieczeństwa zamieniały się w prawdziwe lwy. W Chinach pekińczyki czczono jak bóstwa — za ich kradzież groziła kara śmierci.

W XIX wieku Anglicy zdobyli 5 pekińczyków, które udało im się przewieźć do Europy. Jeden z nich stał się prezentem dla królowej Wiktorii, natomiast pozostałą czwórkę wzięła pod swoje skrzydła księżna Richmond. Owa czwórka dała początek hodowli Goodwood, czyli pierwszej europejskiej hodowli tej rasy. W Polsce pekińczyk zyskał popularność w latach 20. XX wieku.

Jak wygląda pekińczyk?

Pekińczyki to psy długowłose o obfitej szacie. Składa się ona z szorstkiego włosa okrywowego i podszerstka. Pyszczek pekińczyka otoczony jest krótkim, gładkim włosem niczym lwią grzywą. To właśnie owa grzywa tworzy opadająca na barki kryzę. Kończyny pekińczyka, jak i jego tułów, pokrywa długi włos. Ogon, który pekińczyk unosi wysoko, również porasta bujny włos. Zadbaj o to, aby sierść nie przesłaniała kształtów ciała Twojego pupila. Umaszczenie pekińczyka jest bardzo zróżnicowane — czarne, podpalane, płowe, szare i pręgowane.

Pielęgnacja sierści pekińczyka — jak wygląda?

Pekińczyki to psy o wyjątkowym rodzaju sierści. Kluczem do utrzymania jej w dobrym stanie jest regularna pielęgnacja. Sierść Twojego pupila ma tendencję do kołtunienia i plątania. To dlatego pielęgnacja pekińczyka nie należy do najłatwiejszych.

Szczotkowanie, czyli najważniejszy rytuał pielęgnacyjny

Szczotkowanie pekińczyka to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny. Dlatego właśnie od najwcześniejszych lat przyzwyczajaj do niego swojego ulubieńca. Każdy mój rytuał pielęgnacyjny rozpoczynam od dokładnego wyczesania futerka pekińczyka. Szczotkowanie jego sierści pozwala mi pozbyć się wszelkich kołtunów. Nie robię tego po kąpieli, ponieważ mogłoby się to skończyć jeszcze większym splątaniem włosa.

Kąpiel pekińczyka

Do niedawna pokutowało przeświadczenie, że pekińczyka nie należy zbyt często kąpać. To mit! W salonie dobieram najlepsze kosmetyki, aby futerko Twojego pupila było miękkie i lśniące. Tym, o czym jednak zawsze należy pamiętać po kąpieli, jest dokładne suszenie. Aby futerko Twojego pupila prezentowało się nienagannie, pomiędzy wizytami w moim salonie, możesz użyć suchego szamponu w sprayu lub pudrze. Nie zapomnij o specjalnym talku, który zniweluje pocenie się skóry i sprawi, że na sierści nie pojawią się kołtuny.

Kiedy przyjdziesz do mojego salonu wykąpać swojego czworonożnego przyjaciela, natłuszczę jego futerko profesjonalną odżywką lub olejkiem. Obfitość szaty pekińczyka jest imponująca, jednak włos często bywa przesuszony. Kąpiąc Twojego ulubieńca, zwracam uwagę na fałdy skórne w okolicy pyska. Delikatnie je przemywam, aby uniknąć odparzeń. Futerko pekińczyka przytnę jedynie odrobinę, ponieważ nie rekomenduje się mocnego skracania sierści w przypadku tej rasy.

Przycinanie pazurów

Większość psów nie lubi przycinania pazurów, jednak ja zrobię to wyjątkowo delikatnie. Twój pies nawet niczego nie poczuje. Pazury Twojego psa obetnę specjalnymi cążkami lub przeznaczoną do tego gilotynką. Zadbaj o to, aby Twój pupil czuł się komfortowo. Regularnie usuwaj mu kamień nazębny i czyść uszy. Zwykłą chusteczką higieniczną przecieraj także jego pyszczek (zapobiegniesz w ten sposób osadzaniu się na nim śliny i wydzieliny z nosa). Pekińczyki mają tendencję do wypadania gałki ocznej i tworzenia się stanów zapalnych oczu. Zatem regularnie odwiedzaj nie tylko mój salon, ale także weterynarza. Pekińczyk porusza się z gracją i harmonijnie. Inne psy mogą mu pozazdrościć tej królewskiej postawy. Ten niewielkich rozmiarów pies jest wierny i niesamowicie lojalny. Uważaj, tylko żeby go czymś nie obrazić, ponieważ okaże Ci swoje niezadowolenie.

Dbaj o sierść i komfort swojego psa. Pamiętaj, że nie tylko jego futerko wymaga pielęgnacji. Pekińczyk jest wymagający, dlatego pracuj nie tylko nad jego wyglądem, ale także charakterem.

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów