Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonywać u psa rasy west highland white terrier?- Studio 4DOGS

West highland white terrier bywa pieszczotliwie nazywany westie. Rasa ta zdobyła popularność w latach 90. Obecnie westie znów jest jednym z bardziej modnych psów. Przekorny, wdzięczny, przyjacielski — taki właśnie jest westie. Jako jego właściciel na pewno wiesz, że futerko west highland white terriera wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Podpowiem Ci, jak dbać o Twojego ulubieńca, aby jego sierść była lśniąca, miękka i jedwabista.

West highland white terrier — pies o dużym temperamencie

Westie jest mały, lecz wcale nie oznacza to, że jest zahukany. Jest wręcz przeciwnie. Białemu terrierowi nie brakuje energii i pewności siebie. Bywa, że wobec innych psów jawnie demonstruje swoje niezadowolenia, natomiast dla właściciela potrafi być prawdziwym przyjacielem i kompanem.

Westie jest posłuszny, inteligentny i wesoły. Uwielbia aktywność na świeżym powietrzu. Jeśli nie dostarczysz mu solidnej dawki ruchu, może stać się marudny. Pamiętaj, że mimo iż biały i niewielkich rozmiarów, westie to wciąż terrier, więc ma także temperament terriera.

Jaka jest historia rasy west highland white terrier?

Westie pochodzi ze Szkocji z regionu West Highland. Początki rasy sięgają XVI wieku. Edward Malcolm Poltalloch wyprawił się na polowanie ze swoim ulubionym rudym terrierem. Przez pomyłkę zastrzelili go myśliwi i wtedy arystokrata podjął decyzję, że już nigdy nie będzie hodował terrierów o takim umaszczeniu, jak jego były ulubieniec. Edwarda Malcolma Polltallocha można zatem uznać za prekursora rasy westie.

Pod koniec XIX wieku Edward Malcolm wyhodował białego terriera. Nie było zatem problemu z tym, aby odróżnić go od innych zwierząt na polowaniu. W 1905 roku w Szkocji powstał klub miłośników westie. Natomiast dwa lata później angielski klub kynologiczny uznał rasę za niezależną. W Europie moda na westie rozpowszechniła się w latach 90. XX wieku za sprawą reklamy karmy dla psów.

Kąpiele maltańczyka

Sierść maltańczyków jest jasna, więc warto poświęcić jej chwilę uwagi. W przeciwnym razie skończy się na kołtunach i sfilcowanym futerku. Przyjęło się, że szczenięta maltańczyka kąpie się raz na tydzień, przez co pies przyzwyczaja się do tego zabiegu pielęgnacyjnego. W swoim salonie używam specjalnych nawilżających produktów bogatych w emolienty i wiele witamin. Dorosłego maltańczyka kąpie się zwykle raz w miesiącu. Zbyt częste mycie futerka mogłoby naruszyć naturalną warstwę ochronną na psiej skórze, co często prowadzi do problemów skórnych, takich jak alergie, egzemy czy wysypka. Niemniej jednak warto wdrożyć plan regularnych kąpieli, które pomogą utrzymać sierść Twojego ulubieńca w bardzo dobrej kondycji.

Jak wygląda westie?

Westie jest małym, białym psem o bujnej, jedwabistej sierści. Wnętrze jego uszu, a także brzuch mają szarawą barwę. Na tle śnieżnobiałej sierści szczególne wrażenie sprawiają oczy psa, które są ciemne, niemal czarne. Westie ma niedużą głowę, która zakończona jest krótką kufą. Uszy westie są małe, o trójkątnym kształcie. Mocny tułów osadzony jest na średniej długości łapkach. Ogon westie jest długi i prosty, skierowany w górę.

Pielęgnacja sierści westie

Właściciele psów szorstkowłosych doskonale wiedzą, że ich pupile powinny być trymowane. Nie inaczej jest w przypadku westie. Trymowanie to zabieg, który polega na usunięciu martwej sierści. Włos okrywowy westie jest prosty i twardy, natomiast podszerstek — gęsty i miękki. Sierść psa nie jest jednak łatwa w pielęgnacji. Mimo że westie nie linieje, jego futerko wymaga wielu zabiegów.

Czesanie i trymowanie westie
Minimum raz w tygodniu czesz swojego ulubieńca (szczotkę przesuwaj zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa). Dzięki temu jego futerko będzie miękkie i lśniące. Do czesania najlepiej używaj szczotki pudlówki. Co 2-3 miesiące przyprowadź do mnie swojego pupila, a ja go wytrymuję. Usunę mu także włoski między łapkami po to, aby nie wdały się infekcje grzybicze.

Kąpiel westie
Kąpiel westie to ważna kwestia. Używam szamponów dla psów szorstkowłosych na przemian z szamponem do białej szaty. Uważam, aby w składzie kosmetyku nie było rumianku, ponieważ zabarwia on futerko na żółto. White terriery mają lekko falujący włos. Aby podkreślić ich sierść, po myciu używam odpowiednio dobranej odżywki. Następnie suszę futerko tak, aby ładnie się układało. Pamiętaj o tym, aby regularnie podcinać pazurki swojemu ulubieńcowi. Zabieg ten wykonuję bardzo delikatnie, tak, aby Twój pupil nic nie poczuł. Westie ma tendencję do odkładania się kamienia nazębnego, dlatego nie zapomnij o regularnym myciu zębów swojego czworonożnego przyjaciela.
West highland white terriery należą do rasy psów, które cierpią na alergie skórne, choroby oczu i nietolerancje pokarmowe. Zdarzają się również przypadki wad serca. Zadbaj zatem nie tylko o sierść swojego pupila, ale także o jego zdrowie. Regularnie odwiedzaj lekarza weterynarii, aby skontrolować serce, oczy i układ pokarmowy swojego ulubieńca. Westie doceni Twoją miłość i odwdzięczy Ci się swoją wiernością, lojalnością i dozgonną przyjaźnią.

Zadzwoń i umów wizytę 

O mnie

Zapraszam wszystkich właścicieli czworonogów do salonu groomerskiego w Wyszkowie. Salon mieści się blisko parku, dlatego właściciele mogą umilić sobie czekanie podczas wykonywania usługi wybierając się na spacer po malowniczej okolicy.
Jako profesjonalny psi fryzjer cały czas poszukuję nowych informacji i pilnie śledzę aktualne trendy w stylizacji psów.
Specjalizuję się w cięciu komercyjnym, ale również wiele przyjemności sprawia mi trymowanie.
Szczęśliwy pies i zadowolony właściciel to dla mnie największa nagroda za trud włożony w pielęgnację

Galeria zdjęć naszych klientów 

Zadzwoń i umów wizytę 

Cennik

Poniższe ceny są cenami podstawowymi. W cenę każdej z poniższych usług wchodzą takie zabiegi jak:

-wstępne rozczesywanie,

-kąpiel

-pielęgnacja odpowiednia do struktury szaty

-obcinanie pazurków

-depilacja włosów z kanałów słuchowych

W przypadku mocno skołtunionego włosa, psa agresywnego bądź utrudniającego wykonanie usługi co wpływa na wydłużenie czasu pracy groomera - doliczana jest opłata +50% do ceny podstawowej.

Strzyżenie

York

90 zł

Maltańczyk

90 zł

Shih Tzu

100 zł

Pekińczyk

100 zł

West Highland White Terrier

120 zł

Cocker Spaniel Angielski

130 zł

Pudel miniatura

140 zł

Bichon Frise

150 zł

Pozostałe usługi

Trymowanie

80zł/godzina

Wyczesywanie,
Rozkołtunianie

60zł/godzina

Pielęgnacja psów dużych ras typu:
Golden Retriever, Labrador, Owczarki

100zł/godzina

Psy agresywne lub utrudniające wykonanie usługi 

+50% do ceny

Moje certyfikaty

Zadzwoń i umów wizytę 
Jak się z nami skontaktować?
Adres:

07-200 Wyszków
Ignacego Daszyńskiego 5

Telefon:

+48 516 039 349

Email:

monika.g15@wp.pl

Zadzwoń i umów wizytę 
Brok, Legionowo, Łochów, Ostrów mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Sadowne, Serock, Somianka, Węgrów